CAFÉ EXISTANS

Opera Social House, Vilnius, 2024

CAFÉ EXISTANS - tai išskirtinę patirtį žiūrovui suteikiantis režisieriaus Pauliaus Markevičiaus darbas, įkvėptas egzistencializmo eros ir istorinių asmenybių.

Spektaklis apdovanotas 2024 m. „Auksiniu scenos kryžiumi”, taip pat pelnė „Išskirtinio spektaklio” ir „Išskirtinės vaidybos” (Jolantai Dapkūnaitei) apdovanojimus Vilniaus tarptautiniame teatro festivalyje „Sirenos”, 2024 m.

Kai įprastą vakarą kavinėje susitinka aštuoni veikėjai, ima nykti riba tarp tikrovės ir spektaklio. Laisvai judėdami skirtingose erdvėse, susikursite savo autentišką patirtį CAFÉ EXISTANS pasaulyje. Čia galima klausytis svetimų pokalbių ir įsilieti į atpažįstamas situacijas, kurios paprastai lieka už uždarų durų.

Vaidina

Jolanta Dapkūnaitė, Indrė Patkauskaitė, Vytautas Kaniušonis, Vygandas Vadeiša, Aistė Lasytė, Karolis Norvilas, Viktorija Žukauskaitė, Šarūnas Datenis

Režisierius ir dramaturgas

Paulius Markevičius

Režisieriaus asistentė

 Justina Biekšaitė

Scenografija 

Sigita Šimkūnaitė

Kostiumai

Fausta Naujalė

Grimo dailė

Karolina Rukšnaitytė

Muzika

Jonas Narbutas 

Garso dizainas

Matas Samulionis

Šviesos

Julius Kuršys

Judesys

Greta Grinevičiūtė

Dramaturgijos konsultantė

Marija Kavtaradzė

Komunikacija

Indrė Lelevičiūtė

Technikos vadovas

Vlad Bajaznyj

Prodiuserė

Inga Galvanauskaitė

Įvaizdinė kampanija

Not Perfect Vilnius, Tomas Kauneckas

Pjesės vertimas į anglų kalbą

Alexandra Bondarev

Nuotraukos

Vismantė Ruzgaitė ir Marija Mireckaitė

Spektaklį finansuoja

Lietuvos kultūros taryba

Spektaklio partneriai

Vilniaus miesto savivaldybė, Opera Social House

Ačiū

Biocos Academy, Acala Drinks, Huracan Coffee, GG

Atsiliepimai

  • „Café Existans“ – tai patirtis, perkelianti mus į erdvę, kurioje žmonės bendrauja, keičiasi idėjomis, o vaizduotės beprotybė virsta kūrybiniais procesais; tai erdvė, balansuojanti tarp praeities, dabarties ir ateities, tarp pasaulio pabaigos ir viltingų laikų. Kolektyvinė „Café Existans“ patirtis sukuria bendruomeninę situaciją ir susitikimų erdvę, kurios mums labai reikia šiandien, kai daugelis iš mūsų esame blaivūs, įsibaiminę ir nebemokame įsivaizduoti ateities. Labai sužavėjo tai, kad moterys spektaklyje buvo įgalintos, iš tikrųjų laisvos ir lygiateisės.

    Vilniaus tarptautinio teatro festivalio SIRENOS tarptautinė žiuri

  • Būtina pamatyti ir išvaikščioti Pauliaus Markevičiaus naujausią kūrinį. Tai tikrai daugiau nei spektaklis, tai kvietimas pabūti kartu su savimi ir kitais, išgirsti save, pasikalbėti su kitu. Nuostabi aktorių komanda, aplinka ir atmosfera.

    Gintarė Masteikaitė, festivalių „Naujasis Baltijos šokis“ ir „ConTempo“ vadovė

  • Spektaklis, kuris vyksta kavinėje, kuriame nėra įprastos scenos, kuriame nėra ribos tarp žiūrovo ir to kas vyksta, kuriame legaliai gali klausytis svetimų pokalbių apie meilę ir kitas gyvenimo esmes, o juos kuria puikūs aktoriai. Spektaklis, kuriame nėra vieno pasakojimo, nes vaikščiodamas per skirtingas erdves tą pasakojimo linijiškumą iš gabaliukų susilipdai pats. Tave gali ištikti FOMO jausmas, bet gal čia viena iš spektaklio pamokų išmokti būti čia ir dabar, nerti giliau, o nepralėkti paviršiumi, ragaujant visko po truputį. Vakar išėjau su mintimi, kad ten prisiminiau daug artimų dalykų iš kažkokio prarasto laiko, nuo kurio esame nutolę šiandien. Pasimiršo, kuri diena, ką aš veikiu, buvo malonu pabūti burbule su veikėjais, kurie primena, kad laikas pabusti iš sapno, kuriame neįtariame gyvenantys ir pradėti gyventi.

    Karolina Tomkevičiūtė, menotyrininkė, meno kritikė ir meno konsultantė